Hurda Elektronik Motor Ve Dinamo

Hurda Elektrik Motoru Alımı

Kullanım ömrünü tamamlayan, özelliğini kaybetmiş, yeterince verim alınamayan ve tamiri mümkün olmayan elektrik dinamo motorlarını hurda olarak satın almaktayız. Makina motoru, su motoru, ekovat motoru ve diğer sanayi motorları bu gruba girer.

 

Hurda Elektrik Motoru Fiyatları


Hurda değeri açısından hurda elektrik motorlarının ihtiva ettiği maden çeşidi çok önemlidir. Hurda dinamo motorlarının değerini belirleyen esas etmen içerisindeki bu madenlerin miktarı ve ağırlığıdır. Bildiğiniz üzere kilogram fiyatına göre hesaplanarak ödeme yapılmaktadır. Güncel hurda elektrik motoru fiyatlarını bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Elektrik motoru, elektrik enerjisini mekanik enerjiye dönüştürmeye yarayan motorlardır. Her elektrik motoru iki ana parçadan meydana gelir. Biri sabit (stator) ve diğeri kendi çevresinde dönen iki parçası vardır. Bu ana parçalar, elektrik akımını ileten parçalar, manyetik akıyı ileten parçalar ve konstrüksiyon parçaları (vidalar ve yataklar gibi) vs. farklı parçalardan meydana gelmektedir.

Temel olarak elektrik motorları, alternatif akımla çalışan elektrik motorları ve doğru akımla çalışan elektrik motorları olarak ikiye ayrılırlar.

Alternatif akım motorları iki grupta toplanabilir: Asenkron motorlar (indüksiyon motorları) ve senkron motorlar. Bu motorların temel çalışma prensibi, manyetik saclardan yapılmış bir kütlenin, döner bir elektromanyetik alan yardımıyla sürüklenmesine dayanır.

Doğru akım motorları ise, doğru elektrik akımı ile çalışmak üzere tasarlanmıştır. En yaygın türleri fırçalı ve fırçasız olan tipleridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir